PODWALE
NEW YORK: Hudson - Bombay Bistros PRAGUE: Týnská - Mánesova WARSAW: Podwale
The Most Refreshingly Civilized Places To MeetTM

O NAS

O Bar and Books

 

Założona w 1990 roku w Nowym Jorku marka Bar and Books nadała nową jakość do koncepcji gościnności, ustanawiając tym samym nowy standard barów cygarowych. Naszym znakiem firmowym jest wykreowana gościnna atmosfera idąca w parze z szerokim wyborem trunków od brandy po whisky, klasycznych koktajli, win i szampanów oraz przekąsek serwowanych przez obsługę, która nie ma sobie równych.

Bar And Books ma w swojej ofercie bogaty wybór wydarzeń - degustacje whisky prowadzone przez ambasadorów marek i mistrzów destylacji ze Szkocji, imprezy koktajlowe, wydarzenia charytatywne oraz wieczory tematyczne i muzykę na żyw

W ramach rozwijania oferty nowojorskiej - trzech lokalizacji Hudson Bar And Books, Lexington Bar And Books and Beekman Bar And Books, w czeskiej Pradze powstały Týnská Bar and Books oraz Mánesova Bar and Books, jedna w sercu Pragi w sąsiedztwie rynku starego miasta, a druga w malowniczej dzielnicy zwanej Vinohrady.

Týnská Bar and Books & Mánesova Bar and Books przemawiają nie tylko do wciąż rosnącej grupy expatów ale również do lokalnych kręgów biznesu, politycznych lobbystów, prawników, ekspertów finansowych, a nawet gwiazd filmowych. Dbając o zachowanie standardów obsługi na poziomie znanym z  Nowego Jorku,  Týnská Bar and Books  & Mánesova Bar oferują serwis, menu i atmosferę najwyższej klasy.

Martina Peštová: menedżerka

Jest współwłaścicielką Bar and Books w Pradze. Obecnie mieszka w Pradze. Spędziła trzy lata w Australii na studiach, pracy w ekskluzywnych restauracjach i zdobywaniu doświadczenia zawodowego. W 2004 roku wróciła do Pragi i otworzyła pierwszy Bar and Books w Czechach na ulicy Týnska, a cztery lata później drugi  ̶  na Mánesově. Prowadzone przez nią lokale są ważnym miejscem na mapie Pragi. Ich sukces pozwolił Martinie otworzyć kolejny oddział w Warszawie.

Raju S. Mirchandani: właściciel

Właściciel, założyciel i CEO działającej od 1990 r. sieci prestiżowych cocktail barów Bar and Books. Studiował zarządzanie w hotelarstwie na Middlesex College w Londynie i w Institute of Hotel Management w Bombaju. Jest właścicielem Le Bateau Ivre, pierwszego nowojorskiego autentycznego „Bistrot à Vins". Wcześniej pracował w Dorchester Hotel w Londynie i the Taj Mahal Hotel w Bombaju. Dziesięć lat spędził na stanowisku dyrektora cateringu w Westbury Hotel w Nowym Jorku. Przez kolejne dwa lata był partnerem Park Bistro Group, które było właścicielem i prowadziło Les Halles a Park Gourmandises.